Kurumsal Web Site Tasarımı

Öncelikle ilk soru üstünden yola çıkalım kurumsal web sitesi tasarımı niçin tercih edilmeli bu mevzu üzerinde bilgi topluyor iseniz kurumsal web sitesi tasarımı ile alakalı birçok sayfada neredeyse aynı bilgilere rastlamışsınızdır. Birçok kurumsal web tasavvur ajansları tarafından aynı bilgiler aktarılır ve konu araştırması yaparken sıkılır çoktan vazgeçmiş olursunuz.

Birbirinin aynısı ve devamlı tekrar eden kelimeler sizi mutlu etmiyor hatta konuya karşı içinizde merak duygusunu bile öldürüyor olabilir. Yine de ben size şirketiniz için kurumsal internet site tasarımı mevzusunda ayaküstü birkaç neden sıralayabilirim; Şirketiniz adına bir Kurumsal Web Sitesi açarak muhit edinebilir, para kazanabilir, sesinizi duyurabilir, bildiklerinizi aktarabilir, ürün ve hizmetlerinizi satabilirsiniz. Bunlar klasik gereksinimler ve insanı sıkan marketing taktikleri biliyorum bu yüzden lafı dolandırmadan sizi odak noktasına götürüyorum.

Web site tasarımı nedir? Web sitesi niçin kullanılmalıdır?

İşletmenizin kurumsal web Site tasarımına haiz olması demek; Dijital ortamda da bir saygınlık kazanmanız demektir. Siz aslına bakarsanız bir işletme olarak bulunduğunuz çevrenizde tanınan bir kurumsunuz fakat düşünce bir işletmeyle hitap edeceğiniz sınırlar minik ama dijital dünya çok daha büyüktür. Bu sebeple işletmeniz daha büyük bir alan kişi kitlesini hak ediyor bu sebeple sizler kaliteli bir hizmet sunmaktasınız ve insanoğlu sizden memnun. Peki niçin web tasarım yaptırmalısınız, İşletmenizin Kurumsal internet site tasarımına sahip olması demek; Hizmetleriniz ile alakalı bilgi, ürünlerinizin fiyatı, yaptığınız işlerin örnekleri, kampanya paketleriniz, işletmenizin amacı kurumsal kimliğiniz, yazışma bilgileriniz kısacası kurumunuza ilişkin tüm verileri ziyaretçilerinize iletebileceğiniz bir dijital işletmeniz olmuş olur.

Peki dijital ortamda barınmak için ancak web tasarım yapılma olması yeterli mi?

Sizlere iki sorum var Kurumsal Web Sitesi sizleri dijital ortamda en görünür kurum yapabilir mi? Daha fazlaca kitleye hitap etmenizi sağlar mı? Tabi ki haiz olduğunuz internet sitesi yapacağınız SEO çalışması cevabında siz değerli üyelerimizin bir ihtimal de sizlere en uzak satın alma aşamasında ki hazır müşteriye kolay ulaşmasını sağlar. Ve aynı şekilde ancak satın almak isteyen değil satın alma potansiyelindeki müşterilerinde ilgisini çekebilirsiniz.

Şimdi siz değerli ziyaretçilerimizin “toplumsal medya üzerinden de işletmem için bir hesap açabilirim Twitter, Facebook, LinkedIn, İnstagram üzerinden de kendimi ifade edebilirim satış yapabilirim” dediğinizi duyuyorum.

Gayet mantıklı maliyeti daha az getirisi olan bir düşünce gibi görünebilir aslına bakarsanız kısmen öyle toplumsal medya dijital satış ve pazarlamada önemli bir yapı taşı ama yapının temeli değil sizler toplumsal medyanın sizlere verdiği alan kadarını kullanabilirsiniz mesela ayrı bir sayfa oluşturup ürünleri sepetlerine atmalarını sağlayamazsınız yada takipçilerinize SMS ile bildirim yapamayabilirsiniz yada online ödeme imkanı sunamayabilirsiniz en önemlisi de kurumsal bir internet sitesi tasarımına sahip olmadan sosyal medya işletme hesabınız sizlerin dijital pazarlama dünyasında gayri ciddi bir duruşunuzun olmasına sebep olur.

Bir web sitesinde size ilişik ebedi yapılanabilen bozup yeniden inşa edebileceğiniz bir dijital işletmeniz olacak. Teknolojinin gelişmesi ile alışveriş yaptığımız her mağazayı artık dijital arama motorlarında aratıyoruz. Yani siz değerli üyelerimizin saygınlığını arttırmak öteki mağazalardan farklılığını ortaya koymak için kurumsal web tasarıma haiz olmanız gerekmektedir. Sizlerde müsait fiyatlı internet sitesi tasarlatabilir. Ya da web sitesi kurmayı öğrenebilirsiniz. Dijital dünyada kurumsal internet sitesi oluşturmak siz değerli ziyaretçilerimizin daha Kurumsal bir kimlik kazanmanıza e-ticaret alanında etken rol almanıza rakiplerinizden değişik bir duruş sergilemenize sebep olur.

Sosyal medya da siz değerli üyelerimizin reklam ve tanıtım filmi fanlamında mühim bir rolü vardır tabi ki potansiyel müşterilerin doğrudan olarak iletişim halinde olmanıza sebep olur. Oysa toplumsal medya hesaplarınızdaki “Hakkında” bölümüne yazacağınız kısa özetin altında verilecek bir kurumsal Web Sitesi linki, sizinle harbiden ilgilenen müşterilerine muteber bir referans kaynağı sağlarken bununla beraber onlara kendinizi anlatabileceğiniz fazlaca daha geniş bir alanın kapılarını da açar.

Kurumsal Web Site Çalışmaları

intihab.com Bilişim olarak web tasavvur ihtiyacınıza nazaran standart paket sistemlerin yanında size hususi ve emsalsiz bir tasarımla profesyonel çözümler sunmaktayız. Hazırladığımız çalışmalarda hazır template tasavvur kullanmamaktayız. Tüm çalışmalarımız (standart paketler ve hususi çalışmalar) firmamızın ustalaşmış elemanları tarafından geliştirilmektedir.

Web Sitenin Önemi

Web siteleri hedef kitlenizin firmanız hakkındaki bilgi sahibi olmalarını, ürün yada hizmetlerinizi ayrıntılı bir biçimde incelemelerini ve bu bağlamda size en kısa ve basit halde ulaşmalarını, ürün ve hizmetleriniz ile alakalı gelişme ve yenilikleri süratli ve kolay bir biçimde duyurmanızı sağlamaktadır. Ayrıca İnternet üzerinde yer alan firmanız her gün her saat sektörünüz ile alakalı bilgi almak isteyen ziyaretçilerinize açık olacaktır.

Profesyonelce tasarlanarak dizayn edilen, görsel, metinsel ve grafiksel anlamda tamamen mütevazı ve estetik, akıcı, kurumunuzun renkleri ve gösterimi ile uyumlu, sizi zenginleştici bir şekilde yansıtan ve temsil eden bir kurumsal site tasarımı çalışması, ziyaretçilerinizin gözünde sizi kurumsal ve profesyonel bir firma olarak göstererek, ürün yada hizmetinizin ne kadar kaliteli ve kullanışlı olduğu ile alakalı bilgi sahibi olmalarını sağlayacaktır.

Profesyonelce tasarlanmamış, üstünde emek harcanmadan, web tasavvur ve estetik anlamında hiç bir zenginliği bulunmayan, sizi yada kurumunuzu yansıtmayan bir kurumsal web sitesi kurmak, aksine sizi web ortamında ziyaretçileriniz ve hedef kitlenizin gözünde amatör ve fena bir izlem yaratarak prestij ve satın alan yitirilmesine yol açacaktır.

Web sitesi tasarımı firmanızın kurumsal kimliğinizle örtüşmelidir. İnternet sitenizi oluştururken kurumsal kimliğinizle tamamen örtüşen, sizi en iyi biçimde temsil eden tasarımlar kurmak sizin ne kadar profesyonel bir firma olduğunuzu gösterir.

Web Tasarım Aşamaları;

  • Müşteri talebinin alınması
  • Hedef analizi, bilgilerin toplanması, alternatif çözüm önerileri
  • Çalışma akışının takdim edilmesi
  • Teklif hazırlama ve onaylama
  • Ön taslağın oluşturulması ve sayfaların tespiti
  • Kodlama ve görsel tasarımın uyumlaştırılması
  • Bilgi ve içeriğin girilmesi
  • Projenin gösterim denemesi
  • Web sitenin yayınlanması
  • Genel kontrol ve hataların giderilmesi

Bu çalışmanın bitmesi web tasavvur projesinin mühim olan birinci adımıdır. Bu aşamalar bittiken sonra web sitenizin sürekli güncellenmesi, sektörünüz ve firmanız ile ilgili yeniliklerin siteniz üzerinden yayınlanması sitenizin gösterim sayılarını artıracak buda size yeni müşteriler kazanmak için fırsat oluşturacaktır. Diğer sıradüzen ise günümüzde etkisi oldukça büyük olan SEO çalışmalarının yapılmasıdır.

SEO emek harcamaları ve Google Adwords ile alakalı ayrıntılı bilgiler için lütfen SEO hizmeti sayfamızı inceleyiniz.

Slotbar
-

Sekabet giriş

- Cratosslot giriş
error: Alert: İçerik korunuyor!