Kaliteli ve Ücretsiz Edu ve Gov Backlink Alma

Sizlere birçok alanda ücretsiz bir şekilde backlink alabileceğiniz siteleri sunmaya çalışıyorum. Bu bakımdan kendi sitelerim için araştırdığım, kullandığım siteleri paylaşmaya devam edeceğim. Bu yazımızda ise .edu / .gov uzantılı sitelerden yorum backlink alma mevzusuna değineceğim. Aslında internette dolaşan birçok arama metodu var. Fakat bu arama metodlarını kullanarak sitelere erişmek çok zorlayıcı. Bu sebepten ötürü ben size balık tutmayı öğretmekten ziyade doğrudan olarak balık vermek istiyorum.

Sizlere sunacağım listeyi bizzat kendim deneyip eksileri ve artılarını düşünerek oluşturdum. Direkt olarak backlink alabileceğiniz, otomatik onaylı blog siteleri olacaktır. Aşağıda yer edinen listeyi yeni site buldukça genişleteceğim. Siz de bana katkı sağlamak istiyorsanız elinizdeki listeleri yorum olarak ulaştırabilirsiniz. Lafı uzatmadan ücretsiz .edu ve .gov sitelerden yorum backlink almak için listemize geçelim.

Günümüzde backlinkler, arama motorlarının emek verme mantığı açısından birinci derecede öneme haiz en mühim liste kriterlerinden biridir. Google, Yandex, Bing vb. benzer biçimde büyük arama motorlarının algoritmalarına bakılırsa bir web sitesinin başka bir çevirimiçi mecrada olumlu yönde yahut olumsuz olarak değerlendirilerek anahtar kelime, marka adı ve aleni bağlantı olarak ziyaretçilere önerilmesi o internet sitesinin arama motorlarındaki organik sıralamalarını etkilemektedir. Backlinklerin kalifiye olup olmadığını ve bu bağlantıların arama motorlarına olumlu-negatif sinyaller gönderip göndermediğini ise rabıta veren sitelerin kalitesinden, rabıta verilen içeriklerden, linklerden gelen ziyaretçilerin sayısından ve içeriklere gösterdikleri ilgiden anlayabilirsiniz. Bilgi vermeyen, kullanıcının merak ettiklerini cevaplamayan, tasarım-yazılımı fena olan ve site içi SEO kriterlerini taşımayan bir internet sitesine verilen bağlantının hiç bir faydası yoktur. Bu siteler, backlink alınan kaynaklar ne kadar kalifiye olursa olsun derhal çıkma oranları yüksek ziyaretçilere haiz olacağı için hiç bir vakit arama motorlarının üst sıralarında yerlerini alamayacaklardır.

Backlink Nasıl Alınır? Yorum ve Blog Backlink Nedir?

Siteler için verilen backlinkler, Google tarafınca organik yahut spam olarak değerlendirmeye alınır. Doğal ve doğru yönlendirmelerle meydana getirilen linkler internet sitelerin nitelik puanlarını yükseltirken bu değerlerin yükselmesi de internet sitelerinin Google aramalarındaki sıralarını yükseltir. Backlink emek harcamaları başarıya ulaşmış bir internet sitesinin suyu, gıdası, tuzu ve biberi gibidir. Dijital dünyada başarıya ulaşmış olmak için çabalayan sitelerin Google internet yöneticisi yönergelerine bakılırsa doğal linklere haiz olması ve organik yollarla site ziyaretçilerinin adından laf etmesini sağlayacak özellikte yararlı içerikler üretmesi gerekir. intihab.com olarak backlink çalışmalarını reel hayattan bir örnekle açıklamaya çalışalım.


gsu.edu

http://sites.gsu.edu/mdoctor1/ sitesine girin ve herhangi bir mevzuyu açın.
Yorum alanı kısmına xxx benzer biçimde kelimeye bağlantı vererek yada site urlnizi yazarak backlink alabilirsiniz.

OKUMALISIN!  AMP Nedir ve SEO'ya Etkileri Nedir?

ucla.edu

http://mbablogs.anderson.ucla.edu/mba_students/ sayfasını açın ve sitedeki herhangi bir mevzuya girin.
Yorum alanı kısmından yada kullanıcı ismi – url benzer biçimde backlink alabilirsiniz.

fitnyc.edu

http://blog.fitnyc.edu/huetoo/ adresini açın ve sitedeki herhangi bir mevzuya girin.
Tavsiyem mevzu seçiminde sağ tarafta bulunan arşivden faydalanmanız. Arşivde eski tarihlere giderek yorum sayısının minimum olduğu mevzuları bulabilirsiniz.
Yorum alanı kısmından yada kullanıcı ismi – url benzer biçimde backlink alabilirsiniz.

bgsu.edu

https://blogs.bgsu.edu/ashtonc/ sayfasını açın.
Konu başlıklarının derhal altında mevzularda kaç yorum bulunduğunu görebiliyorsunuz. Yorum sayısı 10-50 içinde olan var ise o başlığı açıp yorum bırakabilirsiniz.

gatech.edu

http://gtsurf.gtorg.gatech.edu/ sayfasını açın ve en altta yer edinen “News, Event…..” şeklinde kategorileri inceleyin.
Örneğin Media > Photography kategorisindeki yazılar diğerlerine gore daha azca yorum almış, daha azca bağlantı çıkışı var.
Bu halde minimum backlink çıkışı olan mevzuyu bulup yorum atabilirsiniz. Tabi istediğinize de atabilirsiniz ama mühim olan en çok verim sağlamak.

longwood.edu

http://blogs.longwood.edu/massey/ sayfasını açın, genel anlamda alt kısımlardaki yazılarda daha azca yorum var onları tercih edebilirsiniz.
Yorum alanı kısmından yada site urlnizi yazarak backlink alabilirsiniz.

avila.edu

https://myau.avila.edu/ICS/Admission/Student_Blog.jnz sayfayı açın ve 2 antet üstünden backlink alın.
2 başlıktan birine tıklayıp en alta giderek, metin editörü üstünden yorumunuzu yapabilirsiniz.

gordon.edu

http://newsservice.gordon.edu/ sayfasını açın ve sağ tarafta bulunan arşiv kısmından 2013-2012 şeklinde birazcık daha eski tarihleri seçin.
Yorum alanına kelime benzer biçimde backlink verebilirsiniz.

ithaca.edu

https://www.ithaca.edu/fleff/blogs/ sitesine girin ve yorum atma izni olan sayfalara yorum gönderin.
Yorum sayılarına dikkat edin. Bazı mevzular moderatör onayı ile yoruma izin veriyor, birtakım mevzularda ise doğrudan tasdiklama var. Direkt tasdiklama verenlerin de genel anlamda yorum sayısı en az 100 seviyesinde. Bu halde dikkat ederek, otomatik tasdiklama veren başlıklardan almanızı öneri ederim.
Yazıların en altında “Add a Comment” butonu var. Ona basarak yorum ekleyebilirsiniz.

oregonstate.edu

http://blogs.oregonstate.edu/webcomm/ adresinden blog yazılarına ulaşabilirsiniz. İlk izlenim olarak pak bir site şeklinde geldi birkaç yorumun olduğu mevzular mevcut.
Son makalenin 2017’de bulunduğunu düşünürsek, yorum alanına İngilizce bir şeyler yazmanız URL – Kullanıcı Adı kısmından bağlantı almanız daha sıhhatli olacaktır.

columbia.edu

https://edblogs.columbia.edu/AHISG4862_001_2015_1 adresinden blog yazılarına ulaşabilirsiniz. Üst menüde yer edinen bağlantılar üstünden mevzuları incelemenizi öneri ederim.
Çok fazla bağlantı çıkışı göremedim. Deneme olarak eklediğim 2 yorum da otomatikman onaylandı.

palomar.edu

https://www2.palomar.edu/pages/lpayn/ sitemizin linki bu. Arşivden birkaç yazıya ekleme yaptım doğrudan tasdiklama aldı.
Ana sayfadaki mevzulara ve yorum sayılarına baktığımızda pak bir site şeklinde geldi.
Bu site için tavsiyem kullanıcı ismi – url benzer biçimde yorum backlink almanız yönünde.

OKUMALISIN!  404 Sayfası, Negatif SEO ve Anti SEO Etkileri

princeton.edu

https://blogs.princeton.edu/imabandit/ pak sitelerden birisi diyebilirim. Güncel olarak da kullanılıyor.
Güncel olmasından ötürü tavsiyem, yorum alanına değil de kullanıcı ismi – url benzer biçimde bağlantı almanız. Yorum alanına mevzuyla alakalı yada “thank you” şeklinde mesajlar atabilirsiniz.
Ben 3 mevzuda denedim otomatik tasdiklama aldım.

uvm.edu

http://blog.uvm.edu/jgorres/ sayfasını açın ve herhangi bir mevzuya yorum gönderin.
İncelediğim mevzularda çoğu zaman yorum içi backlink çıkışı yok. Uzun uzun yorumlar gördüm çoğu zaman. Siz de İngilizce bir şeyler yazarak kullanıcı ismi – url kısmından bağlantı alırsanız daha kalıcı olacaktır, şüphesiz.

ie.edu

https://economy.blogs.ie.edu/ adresinden bloga ulaşabilirsiniz.
Güncel tutulan bir site görünümündeydi. Kullanıcı ismi – url benzer biçimde backlink alamadığınız için geriye kalan tek konum yorum alanından bağlantı almanız olacaktır. URL yazabilirsiniz.

bgsu.edu

http://blogs.bgsu.edu/artc4130ebuesch/ adresinden bloga ulaşabilirsiniz.
2009’dan beri faaliyette olan blogta 4-5 makale bulunuyor. Bu makalelerin en üstte olanında oldukça fazla yorum var. O yüzden onu es geçin.
Aşağılarda yer edinen yazılarda ise 3-5 yorumun bulunduğunu gördüm. Onları tercih edebilirsiniz.

utk.edu

https://nursing.utk.edu/service-learning/health-innovation-technology-simulation/ sayfasını açın ve açtığınız sayfadaki resimlere tıklayarak onların ayrıntılar sayfasına gidin.
Alt kısımları doğru toplamda 9 adet resim var. Hepsi backlink alabileceğiniz sayfalar. Ama bir iki tanesinde yorum sayısı azca. Ona gore hareket edebilirsiniz.

ucla.edu

http://gsa.asucla.ucla.edu/gradlife-blog adresini açarak 4-5 içeriğin bulunmuş olduğu blog sayfasını görüntüleyebilirsiniz.
Temiz bir siteye benziyor, oldukça fazla yorum yok. Değerlendirebilirsiniz.

umich.edu

https://blogs.german.lsa.umich.edu/101sec006w17/ adresini açarak yorum gönderilecek mevzulara yorum gönderebilirsiniz.
Temiz bir site, 2018’den de makale olduğundan test edilebilir bir site. Bu sebepten ötürü yorumunuzun kalıcı olması için mevzuyla alakalı mantıklı yazılar yazmanızda yarar var.

vt.edu

https://blogs.lt.vt.edu/dagney6/ sayfasından bloga ulaşabilirsiniz.
Temiz bir blog son olarak gösterilen yazılar 2011’den kalmış olduğu için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

pugetsound.edu

https://blogs.pugetsound.edu/reslife/ sayfasından bloga ulaşabilirsiniz.
Birkaç mevzuya girdim, yorum rakamları fazla. Fakat değerlendirilebilir.

flagler.edu

http://gargoyle.flagler.edu/ sayfasından blogu açın.
Ben 3-4 yazıyı açıp yorum gönderdim ve doğrudan yayınlandı. Fakat aktüel bir site olduğundan yorumların içini fazlaca şişirmeyin, silinebilir.
Kullanıcı ismi – URL benzer biçimde bağlantı alınamıyor. Bu sebepten ötürü yorum alanına benzer biçimde yada ancak url yazarak ileti alanına backlink alabilirsiniz.
Türkçe karakter sıkıntısı olan bir site. Bu yüzden kelimeleri İngilizce karakterler ile yazmanızda yarar var.

OKUMALISIN!  SEO Uzmanı Nedir?

temple.edu

http://community.mis.temple.edu/mis5801summer14johnson/ Sayfasından bloga ulaşabilirsiniz.
Sitede yer edinen 2 başlığa yorum gönderdim, otomatikman yayınlandı. Çok fazla bağlantı çıkışı yok, değerlendirebilirsiniz.
Yazılarda çoğu zaman kullanıcı ismi – website kısmından backlink alınmış, siz de aynı halde yorum alanına bağlantı koymazsanız daha kalıcı olacaktır.

morningside.edu

http://wordpress.morningside.edu/tajaprince13/ sayfasından bloga ulaşabilirsiniz.
Ekstra site isteyenler için: http://wordpress.morningside.edu/kdk003/
En son makale 2015 senesinde girildiği için oldukça fazla test olacağını düşünmüyorum. Gönlünüzce kullanabilirsiniz.

cuny.edu

http://jdunn.journalism.cuny.edu/ adresine girin ve herhangi bir blog yazısını açın.
Tavsiyem olabildiğince azca yorum olan bir mevzuya girmeniz yönünde.
En alta inip talep eder yorum alanından talep eder kullanıcı ismi – URL alanından backlink alabilirsiniz.

csufresno.edu

http://escholars.pilot.csufresno.edu blog sayfasını açın ve yorum sayısı en az olan bir içeriğe girin.
Blogger tabanlı bir sitedir. HTML etiketleri kullanarak kelime yada URL backlink alabilirsiniz.
Yorumlara ayrıca birkaç cümlelik izahat yazmanızı öneri ederim.

uoc.edu

http://humanitats.blogs.uoc.edu adresini açın ve WordPress tabanlı sitede herhangi bir içeriğe girin.
Kullanıcı Adı – Şifre yada yorum içerisinden backlink alabilirsiniz.
Anında onaylanmaktadır. Hemen derhal aktüel sayılabilecek bir blogtur.

stlawu.edu

http://blogs.stlawu.edu/jbpcultureandmedia/ adrese girin. Yazılar çoğu zaman 2013 senesinde yazılmış durumda.
Çok fazla yorum alan sayfalar ama 30-40 yorumda bir sayfa ekleniyor bundan dolayı yorumunuzun bulunacağı içerikte aşırı bağlantı çıkışı olmayacaktır.
Anında onaylandığı için de arzu ettiğiniz kadar bağlantı ekleyebilirsiniz.

williams.edu

https://sites.williams.edu/cop21/ adresini açın ve blog sayfasından bir içerik seçin.
İçerik seçerken yorum alınmış mevzuları tespit etmeye çalışın, birtakım içeriklerde yorum özelliği devredışı.
Anında tasdiklama almış olduğu için talep eder kullanıcı ismi gizyazı dilerseniz de text içerisinden bağlantı alabilirsiniz.

tntech.edu

http://blogs.cae.tntech.edu/jwlangston21/ adresini açın ve yorum içeren mevzuları açın.
Eski içerikli blog olduğu için ötürü arzu ettiğiniz şeklinde yorum atabilirsiniz, anında tasdiklama alıyor ve test edilmiyor.

upi.edu

http://ghmahendra.staf.upi.edu/ adresinden bloga ulaşabilirsiniz.
WordPress tabanlı sitede seçeceğiniz içerikte yorum sayısının azca bulunmasına dikkat edin.

lanecc.edu

https://blogs.lanecc.edu/storylane/ adresinden blog sayfasına ulaşabilirsiniz.
Toplamda sitede 3000 kadar gönderilen yorum var. Bu biçim siteler için ülkü bir rakam.
Anında tasdiklama almaktadır.

ufsj.edu.br

http://nead.ufsj.edu.br/seminario/ adresinden blogu açın.
Biraz ilkin gönderdiğim yorum 904’ten çıktı. Yani yaklaşık 900 kadar yorum var.
İçerik sayısı da yeterli, yorum backlink alabilirsiniz.

waketech.edu

http://blogs.waketech.edu/studentnews/ linkine tıklayarak bloga ulaşın.
Gönderdiğim yorum 1300 numarasını aldı. Yani toplamda 1000 civarında yorumun varlığından laf edebiliriz. Fakat bu toplam sayı, tek bir sayfa için geçerli değil.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Slotbar
-

Sekabet giriş

- Cratosslot giriş
error: Alert: İçerik korunuyor!